«Як заробити гроші». Отже, як же заробити гроші? Це питання досить часто обговорюється в Інтернеті, але більш-менш чіткої відповіді на нього для звичайного найманого працівника я так і не знайшов.
Досить багато є літератури та статей про те, як заробити гроші власнику свого бізнесу, учаснику мережевого маркетингу, або продавцю, що працює на відсотках від продажів. Але такі люди більше виняток, ніж правило. А що ж робити звичайній людині? Як заробити гроші і збільшити дохід людині на звичайній роботі, де немає відсотків з продажу? Як заробити гроші людині, у кого немає власного бізнес, і хто не працює на керівних посадах?
З незрозумілої мені причини, зазвичай поради зводяться до того, як переконати начальника збільшити заробітну плату відсотків на 20. Є багато статей про те, як можна стати нібито незамінним працівником, і тоді вам самі підвищать заробітну плату, або ви зможете легко знайти іншу роботу. До речі, теж варіант, на цю тему рекомендую прочитати статтю Як знайти роботу, яка подобається.
Як не парадоксально, але всі ці методи (окрім пошуку іншої роботи) або неробочі, або діють для дуже вузького кола людей. Ви, звичайно, можете попросити начальника збільшити собі зарплату. Однак, потрібно брати до уваги досить багато факторів, щоб завести таку розмову.
По-перше, начальник, або директор компанії, де ви працюєте, у принципі повинен мати можливість вирішувати подібні питання. А для мінімум 40% працюючих за наймом директорів і керівників це поза компетенцією. Заробітна плата визначається штатним розписом, який затверджується великими керівниками, іноді мало не Президентом РФ. І іноді говорити зі своїм керівником про підвищення заробітної плати безглуздо.
По-друге, підприємству іноді просто немає сенсу платити більше, як би добре ви не працювали. Наприклад, секретарю платять оклад, і навіть якщо вона буде працювати в два рази краще, то це ніяк не позначиться на прибутку фірми. Так навіщо ж платити більше? Ніхто цього ніколи не буде робити. Таких місць насправді набагато більше, ніж ви думаєте.
По - третє, згідно тих порад про те, як заробити гроші, ви повинні стати просто незамінним працівником, працювати на 110%, проявляти ініціативу і т.д. Але ці поради так само застосовні для дуже вузького кола людей. Спробуйте працювати на 110% пару місяців. Це набагато простіше сказати, ніж зробити. А чи підвищиться при цьому ваш дохід - це ще під дуже великим питанням.
Тому, я не буду розглядати ці малореальні, або застосовуються для вузького кола осіб, стратегії. Хоча, можливо, конкретно вам вони цілком підійдуть.
Я розповім про стратегії як заробити гроші найманому працівникові. Я розповім про стратегії, які застосовувалися особисто мною і практично всіма моїми знайомими. Вони в застосуванні досить прості. І практично будь-яка людина цілком може ними скористатися.
Перед тим, як перейти власне до опису стратегій збільшення доходу, ще кілька зауважень.
Є один досить міцно склався міф про доходи людини. Полягає він у наступному: «Чим більше людина працює, чим якісніше і краще, тим більше він може заробити грошей».
Це твердження має вельми віддалене відношення до життя. Неодноразово за своє трудове життя я збільшував свою продуктивність на роботі в 2-3 рази, при одночасному збільшенні якості роботи. І це абсолютно ніяк не впливало на мої доходи.
Не обов'язково повторювати мої помилки. Досить вашої уяви. Просто уявіть, що з завтрашнього дня ви робите на роботі в 2 рази більше справ, і робите їх в 2 рази швидше, а найголовніше - якісніше. Наскільки ви будете більше отримувати? Для 90% найманих працівників, крім схвального поплескування по плечу керівником (це максимум), ви нічого не отримаєте. Тому, чи варто так напружуватися? Якщо у вашому випадку це не так, то просто працюйте краще і якісніше, і можете далі не читати.
Друге твердження, що переходить від однієї популярної книги в іншу - це приблизно наступне: «Гроші - це всього лише ідея. Тому потрібно придумати хорошу ідею, а після цього ви заробите гроші ».
Так само міг би навести декілька десятків прикладів того, коли людина придумував ідею, але нічого з цього не отримував. Сам я неодноразово придумував ідеї про те, як зменшити витрати, або збільшити доходи тих підприємств, в яких я раніше працював. Суми отриманого прибутку іноді перевищували мою зарплату за все життя. Ці ідеї реально впроваджувалися. Тільки один раз я отримав винагороду за ідею.
Тому, моя вам порада - забудьте про ідеї, як спосіб заробити гроші і збільшення доходу. Хоча є винятки. Якщо ви власник бізнесу, якщо ваші ідеї спрямовані на збільшення доходу, або зменшення витрат, якщо вона може бути легко і без надмірних витрат реалізована, то тоді можете придумувати і впроваджувати на своєму підприємстві ці ідеї. Але, як я вже писав вище, цей цикл статей розрахований не на власників бізнесу.
Якщо ж ви найманий працівник, то забудьте про ідеї. Я, може бути, занадто категоричний. Уточнюю це положення. Виробляйте ідеї, якщо вам подобається, чи це входить у ваші службові обов'язки. Але не сподівайтеся особливо на них, як на можливість заробити гроші і збільшити прибуток.
Рашид Кирранов