«Кожен коштує стільки, скільки коштує те, про що він клопочеться» (с) Марк Аврелій.
«Справедливіше всього на світі розподілено час.
Його у всіх однаково.
Але не менш справедливо розподілені і гроші.
Їх всім не вистачає ».
Росс Перо, мільярдер, незалежний кандидат у президенти США в 1992 і 1996 рр..
Практично кожна цивілізована людина задає собі питання «куди діваються гроші і чому їх завжди не вистачає?» Відповіді на це питання як не було, так чи ще ні, або я його не знаю.
А ось, на запитання «як заробити нереально великі гроші» вчені Гарварду, здається, знайшли відповідь. Він виявився простий до банальності.
Правда, знадобилися місяці досліджень та обробки даних і ... роки повторної перевірки цих самих даних. Помилки не було!
Отже, на питання «Чи є якесь правило, як заробити грошей багато чи правило, як заробити стільки, щоб їх було занадто багато?», Були отримані зовсім різні відповіді.
1. Щоб заробити грошей багато, треба робити одне.
2. А щоб грошей було нереально величезна кількість, абсолютно інше!
Тільки ось, перед тим, як дізнатися що саме треба робити, заздалегідь треба засвоїти якусь важливу інформацію.
Всі люди різні і приходять до них гроші по-різному.
Вчені з Гарварду, зібравши дані за способом перетворення час в гроші, згрупували всі дані в чотири групи і кожна група населення, що використовує схожий вигляд даного перетворення (час на гроші) була співвіднесені для кращого розуміння «простим народом» з яким-небудь ... живою істотою , звички якого збігалися зі способами «здобичі» грошей даною групою населення.
Отже, ось цей «час-грошовий» всесвітній рейтинг.
Перша група знизу - «кроти».
Чому кроти? Сліпі животини, абсолютно не бачать далі свого носа, змушені жити під землею і харчуватися чим доведеться. Якщо крота викинути на поверхню, він відразу почне рити землю, щоб повернутися у звичне середовище. Однак і постояти за себе може, і збиток принести чималий ...
Відсоток накопиченого капіталу прагне до нуля.
Життєві цілі. Короткострокові - випити, поїсти, поспати, «вбити час». Довгострокових цілей просто немає.
Фінансові цілі. Їх теж немає.
Типові представники: алкоголіки, наркомани, ігро-та інші-мани, пенсіонери і просто громадяни, що живуть тільки на державну допомогу, а також «ідейні борці» типу антиглобалістів та інших професійних «борців за справедливість». Більшість «населення» будь-якої кримінальної в'язниці в світі теж входить в цю першу групу.
Фінанси для цих людей або випадковий заробіток, або пенсія або допомога, якого вистачає лише, щоб не померти з голоду. У зверненні з фінансами люди-кроти демонструють цілковите невміння, щодо фінансових можливостей у них взагалі - цілковита сліпота.
Таких «кротів» приблизно 27% всього населення Землі. Майже третину!
Друга знизу група - «кури».
«Курячі мізки» і «куряча сліпота» вже давно увійшли в приказки багатьох народів світу.
Відсоток накопиченого капіталу - приблизно 5% усієї грошової маси в світі.
Життєві цілі. Менше думати, працювати там, де відповідальності менше, швидше вийти на пенсію і «почати нарешті жити." Завжди виконують чужу волю, для чого працюють, не розуміють.
Фінансові цілі. Сплатити рахунки.
Типові представники - це працівники «системи», державної та корпоративної, роботяги, які роблять лише те, що скаже начальник і «офісний планктон» разом узяті. Люди-курки старанно працюють, і при цьому просто бояться ставити якісь довгострокові цілі, живуть лише чужим розумом, міряючи своє життя по чужій міркою: «А що люди скажуть?».
Фінанси для цих людей - зарплата за проведений на роботі або службі час плюс невеликі бонуси «за гарну роботу», тобто прямуванням правилами системи.
Увага! Таких «курок» ще приблизно 60% населення Землі.
27% «кротів» плюс 60% «курок» дорівнює приблизно 87% населення Землі!
І лише 5% накопиченого світового капіталу!
Третя знизу, але ще не остання група - «мавпи».
У цю групу входять всі, хто добирається «до самих вершин». Але чому «мавпи»?
Мавпи бувають різні - лемури, макаки, бабуїни ... і ті, кого називають людиноподібні. Ніби все у них на місці, і розум у них є, і вчаться швидко, і сила, і спритність, але ... Чогось не вистачає ... Вони лише швидко і професійно копіюють кращих ...
Відсоток накопиченого капіталу - приблизно 15%.
Життєві цілі. «Стати першим».
Фінансові цілі. Детально розписують фінансові, кар'єрні і життєві цілі, і чітко, крок за кроком реалізують обрану стратегію, «долаючи обставини і себе».
Типові представники - це зірки спорту, естради, політики, наймані топ-менеджери провідних корпорацій і банків, загалом ті, хто досягає «загальноприйнятих, нормальних кар'єрних вершин» шляхом планування і «важкого, тривалого і наполегливої праці», а потім насолоджується «заслуженої »славою ... Для цих людей успіх - ланцюжок чітко спланованих дій, що реалізуються важкою працею« на межі сил »довгі роки.
Фінанси для цих людей - гонорари, роялті та відсоток від прибутку керованих підприємств.
Цих людей мало, менше 10% населення Землі. Саме ці люди заробляють великі (але не величезні) гроші.
Отже, 97 відсотків населення землі накопичили ... 20% капіталу. А де ж решта 80%?
Отже, вершина рейтингу.
Решта 3% людей, що володіють 80% світового капіталу.
Вчені з Гарварду назвали їх ... - коти! І кішки.
Мабуть, це назва навіяно киплинговской кішкою, яка «гуляє сама по собі». Так і люди-коти просто роблять те, що їм подобається, що вони самі вважають за потрібне і отримують за це величезні, просто нереальні гроші! Це ті, кого називають «сірими кардиналами", ці люди не люблять «світитися» і «випендрюватися», хоча і рухають вперед історію всього світу. Ці люди живуть тільки для себе, не намагаючись комусь щось довести.
Їх кредо (життєва позиція) - «Будь-який нормальний чоловік колись престає жити правилами і починає жити почуттями та інстинктами. Правила придумані для дурнів! »(С) Михайло Груздєв.
Відсоток накопиченого капіталу - приблизно 80% всієї грошової маси в світі.
Життєві цілі. Створювати свої правила гри. І потім жити за цими правилами, так, як хочеться, а не так, як комусь треба.
Фінансові цілі. Отримувати гроші від улюбленої справи. Та побільше! Та краще чужими руками!
Усі цим везунчикам дістається без жодних зусиль!
«Яка несправедливість!» - Вигукне «кроти» та «курки».
«Як їм це вдається?» - Будуть ламати голову «мавпи»
Тільки забувають енти «нормальні люди», що найтяжча праця - це бути самим собою в будь-яких умовах. І винагороджується цю працю відповідно!
І ще прикол! Вони знають, що все, що вони зроблять, з часом буде скопійовано, перероблено, погіршено (або іноді покращено), але все одно Це роблять! »
У цих людей дуже гарне почуття ... вишукування нереалізованих можливостей. Все, що «нормальні люди (« кроти »та« курки ») вважають« божевільним »,« неперспективним »і« марним », чуйно вловлюється і перетворюється на золото розумом, винахідливістю і волею цих людей.
Типовий приклад: безробітна секретарка, яка строчила свої романи про хлопчика-чарівника, замість того, щоб «знайти собі нормальну роботу». Ось вже «кішка, яка гуляла сама по собі»! І ось Джоан Роулінг - «перший в світі письменник, гонорари якого перевищили мільярд доларів». І це в наш час, коли всі книги будь-якого письменника в світі можна завантажити одним файлом. Та їй було на це просто наплювати! Ну і скільки б вона заробила на «нормальної роботи». Рівно стільки, щоб «сплатити рахунки»!
Кожен «кіт» - яскрава індивідуальність. Ну немає в світі другого Білла Гейтса, Уоррена Баффета, Стіва Джобса і інших, може бути менш відомих представників «котячого племені».
Практично все життя цих людей - суцільне свято, заняття улюбленою справою. Загалом, у них все «не як у людей». Вони вище «вершини», практично боги серед людей. Їх ненавидять «злиденні» і «бідні» («кроти» та «курки»), їх наслідують «круті» («мавпи»), а вони просто живуть, ні на кого не озираючись, нікого не слухаючи, крім самих себе, свій внутрішній голос. І саме це і дозволяє їм бути в потрібний час у потрібному місці.
Фінанси для таких людей - пасивний дохід, який приносять створені ними активи.
Таких людей дуже мало - менше 3% населення землі, але саме вони годують решту 97%!
Але це всього лише попередня інформація.
Отже, відповідь на запитання, поставлене у заголовку. Вірніше, дві відповіді.
1. Якщо Ви хочете заробити великі гроші, Вам треба постійно шукати краще у Вашій ринковій ніші й копіювати, моделювати, оптимізувати і ... покращувати це краще.
2. Якщо Ви хочете заробити величезні, просто нереальні гроші, Вам потрібно вчинити зовсім навпаки, наплювати на "стандарти успіху» нашого «цивілізованого суспільства» і зайнятися нарешті Справою, яке Вам до душі. Або Справами, якщо таких декілька.
А якщо ще до цих пір Ви сидите на зненавидженої роботі і скаржитеся на «несправедливість життя», згадайте приказку одного з найзнаменитіших випускників Гарварду.
«Тому, хто цілий стирчить на роботі, колись заробляти гроші." Дейвід Рокфеллер.
До речі, сім'я Рокфеллерів володіє активами, які оцінюються приблизно ... в 1 500 000 000 $ (півтора трильйона доларів). Дані 2006 року. Можливо, вже більше не дивлячись ні на які кризи!
І Ви ще кажете: «Життя несправедливе!». Ще як справедлива!
Груздев Михаил