На приватному дитсадочку можна заробити 6 000 гривень


Орендувати «клумбу для квітів життя» можна у державному дитсадку. Сьогодні ми розповімо про те, як відкрити приватний міні-дитсадок. Є як мінімум два шляхи. Перший - організувати комерційне підприємство з офіційним оформленням всієї дозвільної документації, устаткуванням приміщення у відповідності з усіма суворими існуючими нормативами, підбором кваліфікованого персоналу і т. д. і отриманням доходу не менше 5000-7000 грн. / міс. Другий варіант - підробіток з доходом в 1500 - 2000 грн. шляхом поєднання приємного (вирощування власного «квітки») з корисним (доглядаєте за чужими «квітами» за окрему плату). Наприклад, не всі батьки встигають після роботи забрати вчасно своє чадо з дитсадка. Ви можете надати їм допомогу, забравши разом зі своєю дитиною ще пару-трійку інших. Кілька годин вашого часу, безлад у квартирі, але заробіток гарантований. У цьому випадку не потрібно оформляти ніяких документів. Усе буде на чесному слові. 

Перший же запропонований нами варіант більш складний, тому пройдіть всі його етапи в нашій «Школі бізнесу». Враховуючи, що відповідний садок для своїх чад батьки починають шукати аж ніяк не у вересні, а в лютому-березні, до цього часу ви повинні впоратися з усіма клопотами по організації свого міні-садка. До речі, не варто турбуватися про те, що бажаючих потрапити в нього не буде: зараз все більше батьків відмовляються робити щеплення своїм дітям, а без них у госсадікі можуть не взяти. 

ПРИМІЩЕННЯ 

Насамперед потрібно відправитися в районну держадміністрацію за місцем проживання, у відділ комунального майна. Там вам докладно роз'яснять, як треба діяти, і навіть видадуть спеціальний бігунок з переліком всіх необхідних інстанцій. Чудово, якщо ви вже визначилися з приміщенням, яке б відповідало всім вимогам і нормативам. Якщо ні, то в адміністрації вам підкажуть, що підходящий є у них у фонді. 

Вимоги до приміщення, зазначені в «Державних будівельних нормах» (ДБН В.2.2.-4-97), а також встановлені санітарними нормами, для дитсадка такі: на кожну дитину має припадати не менше 6 кв. м площі, повинні бути окремі кімнати для переодягання, ігор та сну. Відповідно, в цих кімнатах має бути все необхідне: дитячі меблі, іграшки, бажано - спортивний куточок. Підлога повинна мати утеплену основу, стіни бути вологостійкими, висота стелі - не менше 3 м і підвіконня - 0,6 м від підлоги. Вікна повинні дивитися переважно на південну і східну сторони, а гаражі, автостоянки і інші неекологічних об'єкти повинні знаходитися на відстані не менше 50 м від дитячої установи. 

Легально орендувати квартиру для садка можна тільки, «відвівши» її в нежитловий фонд, а це дуже дорого і клопітно. Використання особистої квартири може обернутися невдоволенням сусідів, до того ж на це ніколи не дасть дозвіл санстанція. Ідеальним рішенням в цьому сенсі може виявитися вже існуючий дитячий садок, де всі перераховані норми вже виконані спочатку, але, швидше за все, в ньому доведеться робити як мінімум косметичний ремонт. Підійдуть і порожні приміщення в будинках дитячої творчості, клубах, ЖЕКах, але тут виникне додаткова проблема - обладнання санвузла та кухні. До того ж знайти таке приміщення не так-то просто, та й домовитися з адміністрацією полюбовно - справа не з легких. Тут багато чого буде залежати від вашого особистого шарму або додаткових грошових вливань. 

Також хороший варіант - це приватний будинок в межах Києва, бажано подалі від жвавих автодоріг, з закритим зеленим двором. На цей варіант багато батьків напевно «поведуться». Але якщо у вас немає такого у власному володінні, то оренда його обійдеться в 5000-6000 грн. / міс. 
Порада в тему 

Ганна, власниця приватного міні-садка «Промінець» (12 дітей, 7 років): «Коли ми шукали приміщення для свого саду і звернулися в районну адміністрацію, рішення нам довелося чекати з серпня до січня. Паралельно шукали своїми силами. Переговори з адміністрацією одного з дитсадків нарешті закінчилися успіхом. У результаті вдалося домовитися про оренду відповідних «апартаментів зі всіма зручностями» із завідуючою за 400 грн. / міс. Правда, довелося ще робити благодійний внесок у фонд садка. А це 1000-2000 грн. щомісячно, зате мені ніхто не заважає працювати і я не боюся візиту санстанції, бо знаю, що з нашим приміщенням все в нормі ». 

ДОКУМЕНТИ 

Коли у вас на руках буде свідоцтво ПП-шника (для його отримання вам необхідно буде звернутися до районної держадміністрації) та документи на приміщення (наприклад договір оренди), вам необхідно буде відвідати районну СЕС. При собі мати: свідоцтво реєстрації, договір оренди, дипломи ваших вихователів та медиків, а також санітарні книжки на всіх, хто буде працювати з дітьми, та квитанцію про сплату 240 грн. за оформлення дозволу. Можуть ще вимагати фото орендованого приміщення. Потім співробітник СЕС прийде до вас з експертною оцінкою і винесе свій вердикт: «дозволити / не розв'язати». 

Потім доведеться витримати іспит з ліцензування та акредитації вашого дошкільного закладу. Про це докладно розкажуть у будь-якому районному управлінні освіти. Там ми дізналися, що ця процедура регулюється Наказом Міністерства освіти і науки від 24.12.2003 № 847 «Ліцензійні умови надання освітніх послуг у сфері дошкільної освіти». На розгляд відповідної експертної комісії (ради) вам потрібно буде представити такі документи: копії установчих документів (статуту, рішення про створення навчального закладу і т. п.), навчально-виховні програми, бізнес-план, дані про кадровий, матеріально-технічне та навчально-методичному забезпеченні, договір оренди, висновок санепідемстанції, документи, що підтверджують рівень освіти і кваліфікації керівника навчального закладу. Вартість процедури на сьогоднішній день - 255 грн., І триває, при вдалому збігу обставин близько 1,5 місяця. Але майте на увазі, що при невиконанні хоча б однієї з вимог ліцензію вам не видадуть. 
Порада в тему 


Світлана Кожухова, приватний підприємець: «Якщо ви назвете не дитячим садом, а розвивають центром або центром з підготовки дітей до школи, тоді вам ліцензія не потрібно. Хоча і в цьому випадку вам все ж варто бути готовими до перевірок пожежних і СЕС. І вам доведеться пояснювати їм, навіщо дітям, провідним неповний день у центрі, дитячі ліжка, або вам потрібно буде їх ховати (тоді є сенс розглядати якісь складні варіанти) ». 

ОСНАЩЕННЯ 

У першу чергу потрібно подумати про зручну і екологічної меблів: столах, стільцях, ліжках. Стілець у середньому обійдеться в 100 грн., Одномісний столик і шафки будуть коштувати по 200 грн., А ліжко - близько 800 грн. Якщо хочете заощадити, можна звернутися до майстрів-умільців в селах, які гарні дерев'яні стільчики за 65 грн. зроблять, тільки їх пошукати доведеться по форумах та знайомим. 

Зрозуміло, потрібно ще спантеличитися постільними речами: подушками (силіконова - від 50 грн.), Ковдрами (від 70 грн.). Потім потрібно подумати про змінних комплектах постільної білизни мінімум по 120 грн. / кожен. 

У залежності від того, які ви будете проводити з дітьми заняття, потрібно закупити канцтовари, книги, посібники. І, звичайно, іграшки та ігри. 

Також вам знадобиться придбати посуд для хлопців, обзавестися великим холодильником. На кухонне начиння, думається, не доведеться особливо витрачатися: можна використовувати свій домашній інвентар. 
Порада в тему 

Христина, власниця міні-дитсадка «Колобок» (3 роки стажу, 12 дітей): "На старті ми орендували столики, стільці, ліжка для 10 малюків і навіть піаніно у державного дитячого саду. Домовилися за все заплатити 3000 грн. Щоправда, час від часу доводилося щось ремонтувати, але це нам обійшлося безкоштовно, так як у мене тато - столяр. На іграшки теж особливо не витрачалися: дуже багато залишилося після моїх двох дорослих дітей, та й знайомі допомогли - знесли, що у кого було ». 
ХАРЧУВАННЯ 

Опитані нами власники приватних міні-садків кажуть, що на харчування одного малюка у них в місяць в середньому йде близько 400 грн. - Це за умови, що ви будете купувати продукти на базах за цінами нижче середньоринкових. Ось приблизний раціон дитсадівського малюка: молочна каша, чай, хліб з маслом на сніданок, суп, каша, котлетка (риба), салат компот на обід, молоко (сік) з печивом на полудень і сирник з кефіром на вечерю. З чого-то приблизно такого ж потрібно буде виходити і вам, попередньо з'ясувавши всі смакові переваги малюка та побажання його батьків. 
Порада в тему 


Христина, власниця міні-дитсадка «Колобок» (3 роки стажу, 12 дітей): «Дешеву курятину можна закупити оптом на самому птахокомбінаті (через пошуковик в інтернеті знайдете їх координати). Дешеву рибу - на Солом'янці. Там, на вулиці Вінницькій, є склад, на якому ціни для роздрібних покупців відрізняються від оптових зовсім небагато. Так, оселедець морожена стоїть зараз від 15,5 грн. / кг, тоді як в магазинах - мінімум 22 грн. / кг. Гуртові продуктові склади знаходяться поряд з Пташиним ринком, на вул. Скляренко. Тут можна купувати товар і невеликими партіями. Овочі та фрукти добре брати оптом на Троєщині та Лісовий - там все на 10-15% дешевше, та ще й торгуватися можна ». 


Норма. На 4-5 дітей 2-3 років має припадати один дорослий 

ПЕРСОНАЛ 

На чотирьох дітей 2-3 років має припадати один дорослий. Значить, на 10 малюків вам буде потрібно два вихователі і няня (всі повинні пройти медогляд). Обов'язково потрібно знайти лікаря, який буде готовий під'їхати до вас у будь-який момент. Якщо разом з батьками ви вирішите, що їхнім дітям потрібен додатково англійська, ритміка, музичні заняття і т. п., доведеться запрошувати педагогів і оплачувати їхню роботу погодинно. 

Потрібно бути готовим до того, що в перший час персоналу дитячого саду доведеться суміщати обов'язки, тобто, наприклад, не тільки збирати з дітьми гербарії і вчити їх читати, але і мити за ними горщики. 

РЕКЛАМА 

Враховуючи, що вам не потрібно набирати цілий державний дитсадок, перш за все киньте клич серед знайомих. Паралельно поговоріть з матусями на форумах, які зазвичай активно є на таких сайтах, як www.likar.info, www.znaika.com, www.mama-papa.ua та ін Трохи згодом на вашу справу будуть працювати вже рекомендації від « відвідують »вас батьків. Повинна спрацювати і адресна реклама: рекламні матеріали (яскраві флаєри, друк яких вам може обійтися в 400 грн./1000 екз.) Можна поширювати в дитячих магазинах, поліклініках, на ігрових майданчиках. 
Порада в тему 

Нонна, директор приватного дитсадка: «Нерідко батьки схиляються на користь того чи іншого садка в тому випадку, якщо він надає якісь додаткові послуги. Наприклад, на певному етапі до мого бізнесу підключився чоловік, у якого був свій мікроавтобус на 12 осіб. І ми вирішили, що було б непогано вранці і ввечері розвозити наших вихованців, оскільки деякі з них жили в інших районах. Про цю додаткової послуги ми написали у нашій рекламі. І відразу ж пішли дзвінки: багатьох батьків бентежила саме віддаленість нашого саду від їхнього будинку. Цією послугою скористалися і наші «Старички». А ми отримали додаткові 50 грн. / міс. від кожного з батьків. 

А пізніше і старшому синові робітка знайшлася. Одного разу він цілий день ходив з відеокамерою та фотоапаратом за нашими вихованцями та ловити всі смішні ситуації. Коли він увечері показав усе це батькам, вони були готові купити все за будь-які гроші. З тих пір у нього завжди є замовлення, особливо у свята: фотографії продає за 5 грн. / штука, відео - за 150 грн. У місяць 1000 грн. маємо залізно ». 

У ЩО ОБІЙДЕТЬСЯ 


ВИТРАТИ НА СТАРТ 

Реєстрація + єдиний податок - 450 грн. 

Дозвільні документи (ліцензія, висновок СЕС, медогляд 3 чол.) - Близько 1200 грн. 

Оренда приватного будинку - 6000 грн. 

Косметичний ремонт - 5000 грн. 

Купівля дитячих меблів б / в: 
шафки - 200 грн. х 10 шт. = 2000 грн; 
столи - 200 грн. х 5 шт. = 1000 грн.; 
стільці - 100 грн. х 10 шт. = 1000 грн.; 
ліжка - 800 грн. х 10 шт. = 8000 грн.; 

Разом: 12 000 грн. 

Постільні приналежності: 
подушки - 50 грн. х 10 шт. = 500 грн.; 
ковдри - 70 грн. х 10 шт. = 700 грн.; 
постільна білизна (по 2 комплекти) 120 грн. х 20 шт. = 2400 грн.; 

Разом: 3600 грн. 

М'які меблі (диван, пара крісел) - 4000 грн. 

Стелажі - 1000 грн. 

Тюль, штори - 1000 грн. 

Холодильник - 4000 грн. 

Пральна машина - 3000 грн. 

Посуд (120 грн. Х 10 комплектів) - 1200 грн. 

Навчально-методичні посібники, іграшки - 3000 грн. 

«НЗ» на непередбачені витрати - 5000 грн. 

Разом: близько 50 000 грн. 

Щомісячні витрати 

Зарплата вихователю - 2500 грн. 

Зарплата приходить медику - 2000 грн. 

Оренда будинку - 6000 грн. 

Харчування дітей (400 грн. Х 10 чол.) = 4000 грн. 

Витрати на господарські потреби, канцелярію (миючі засоби, засоби гігієни) - 500 грн. 

Разом: 15 000 грн. 

Щомісячний дохід 

Батьківські «внески» (2000 грн. Х 10 чол.) = 20 000 грн. 

Заробіток на фотографіях - 1000 грн. 

Разом: 21 000 грн. 

Щомісячний прибуток 

Доходи 21 000 грн. - Витрати 15 000 грн. = 6000 грн. 

РАХУЄМО, коли вийду У НУЛЬ 

Витрати на старті 50 000 грн. ділимо на щомісячний прибуток 6000 грн. = Через 8 місяців.


Елена Жога