Стратегія збільшення доходу за допомогою вертикального росту

Що таке вертикальний ріст? Я думаю, що ви вже здогадуєтеся. Вертикальний зростання - це зростання, коли людина стає керівником. Не важливо, керівником чого і як називається посада. Головне - керівником.

Вертикальний кар'єрне зростання надає величезні можливості для збільшення доходу, особливо у наш час. Якщо в Радянські часи різниця в заробітній платі керівника і робочого була не дуже значна, то зараз все змінилося. Різниця між звичайним менеджером і ТОП - менеджером у великій організації легко може становити 10 разів. 
Ну, допустимо, ваших амбіцій не вистачає на те, щоб прагнути до посади керівника великого підприємства, однак і начальник невеликого відділу, який має у підпорядкуванні 10 чоловік, іноді заробляє в 2 рази більше своїх безпосередніх підлеглих. 
Крім цього, у керівників досить часто з'являються додаткові вигоди, яких немає у звичайних співробітників, такі як безкоштовний автомобіль, помічник з рутинним доручень, більш цікава робота, більше інформації. Цим, звичайно, перелік благ не обмежується. 
Тому, стратегія вертикального росту досить хороша. 
Разом, які основні моменти, які є в стратегії вертикального росту. 

Перше, розповіді про те, як люди мало не глотку перегризають один одному для того, щоб піднятися по вертикальній драбині - це справжнісінькі казки. 
Маса фільмів і книг на цю тему. Суть їх зводиться приблизно до наступного: «Зростання по службових сходах супроводжується распіхіваніем десятків інших бажаючих зайняти місце керівника. Боротьба йде не на життя, а на смерть. Люди підставляють одне одного, йдуть на різні аморальні вчинки, аби пробитися нагору ». 
Такі казки часто призводять до того, що цілком гідні для підвищення люди взагалі перестають прагнути до нього. Вони не хочуть нікого підставляти, робити аморальні вчинки і зраджувати своїм переконанням. 
Я не кажу, що такої боротьби ніколи не буває. Проте в реальності величезна проблема не в тому, щоб з десятків бажаючих вибрати кращого, а в тому, щоб знайти хоча б одного потрібну людину. 
Поговоріть з великими підприємцями, або хоча б почитайте, що вони пишуть про набір людей на керівні посади. Майже всі в один голос стверджують, що знайти відповідну людину на посаду керівника дуже складно. Або людина не хоче підвищення, що трапляється дуже часто, або не тягне. Але ніхто не говорить, що його замучили десятки охочих на цю посаду, і він не може з них вибрати підходящого. 
Я скажу навіть більше, у багатьох організаціях взагалі нікого призначати на вакантну керівну посаду. Людей буквально вмовляють зайняти її. 
Так що, відкиньте переконання, що стати керівником складно. Як правило, ніякої конкуренції на керівні посади немає. Є один основний претендент, і один про запас, який так і залишається запасним. Якщо ви станете цим єдиним претендентом, то й будете керівником, а разом з цим будете отримувати підвищений дохід. 

Друге. Одне з основних правил для кар'єрного зростання полягає в тому, що керівником, як правило, не стає один із співробітників, а його надсилають зверху. 
Часто так насправді й буває. Раніше ходила навіть приказка на цю тему: «Заступник прокурора ніколи не стає Прокурором». 
Це правило не стовідсоткове, з нього є досить багато винятків, приблизно відсотків 15, якщо мова йде про керівників, і відсотків 30, якщо мова йде про заступників. 
Однак, якщо ви будете нехтувати цим правилом, то ваш вертикальний ріст може взагалі не відбутися, або дуже сильно сповільнитися. Тому, якщо ви працюєте у великій організації, то не рвіться відразу в керівники, а перейдіть на роботу в головну організацію. Вже попрацювавши там, набагато простіше повернутися назад керівником. (Не обов'язково в цей конкретне відділення) 
Що робити, якщо організація невелика? Тут знову ж таки потрібно подивитися, розвивається ця організація чи ні? Якщо організація дуже швидко розвивається, то краще залишитися в ній. Напевно їй незабаром будуть потрібні нові керівники, і в першу чергу будуть дивитися на діючих співробітників. 
Якщо організація невелика і не розвивається (повільно розвивається), то чекати вертикального росту в ній безглуздо. Неважливо, наскільки добре ви працюєте, неважливо, наскільки ви готові до керівної посади, неважливо, наскільки у вас хороші стосунки з керівництвом компанії. Якщо організація не розвивається і маленька за розміром, то шлях до вертикального росту лежить через пошук іншої роботи. Адже не поставить ж вас директор підприємства (за сумісництвом власник) на своє місце. Таке трапляється рідко. 
Шукайте роботу, де ви зможете стати, наприклад, начальником відділу. При цьому не так важливо, яка буде заробітна плата. Якщо у вас буде досвід роботи керівником, то потім ви легко зможете знайти іншу, більш високооплачувану роботу. 
Разом, якщо ви хочете легко рости по кар'єрних сходах, то спочатку переходите у вищестоящу організацію (або якщо фірма маленька, то в іншу більш розвинену фірму) нехай навіть на приблизно аналогічну посаду. Потім вже набагато простіше стати керівником. Пам'ятайте, що заступник прокурора ніколи не стає на прокурора. Винятки лише підтверджують правило. 

Третє. Керівник повинен виглядати, як керівник і вести себе, як керівник. 
Коли ви вимовляєте слово керівник чи начальник, то у вашій свідомості напевно проноситься образи асоціацій про те, як він має виглядати. Мова, звичайно, йде не тільки про одяг, але про вміння говорити, триматися і т.д. 
Якщо ви читаєте і думаєте, що «Це я не зможу і це не зможу», то запевняю вас, що мова йде про абсолютно мінімальні вимоги, принаймні, на перших щаблях вертикального росту. Не зациклюйтеся на цьому дуже сильно. Не потрібно бути оратором або одягатися на 100 тис. доларів. 
Просто подивіться, як виглядає керівництво, і постарайтеся сильно не відрізнятиметься. Трохи про мінімальні вимоги. 
- Дивіться в очі, коли розмовляєте. 
- Перестаньте бути клоуном, керівником рідко старять людину, яка тільки що і робить, що говорить дурні жарти і веде себе, як клоун. 
- Приберіть те, що різко відрізняє вашу зовнішність і поведінку від стандарту. Якщо в організації не прийнято у чоловіків довге волосся і борода, то зріжте. Якщо прийнято одягатися в класичний одяг, то одягайтеся. 
- Ну і, звичайно, класичний навик керівника - це вміння накричати. Ну, може бути, занадто сказав. Уміння примусити людину робити те, що він може бути не дуже хоче. Для цього іноді потрібно з людьми досить жорстко розмовляти і вміти приймати непопулярні рішення. Якщо ви ніколи не демонструєте цього у своїй поточній роботі, то керівником вас можуть і не поставити. А якщо поставлять, то керувати буде дуже складно. Тому, виробляйте помаленьку цю навичку. Якщо погано виходить, то вибирайте для вертикального росту жіночі колективи, або колективи, де переважають інтелігентні люди. Заведіть собі заступника, який буде кричати або ще як-то виходьте з ситуації. Але краще все таки при необхідності хоч трохи навчитися жорстко розмовляти, зовсім небагато. 

Четверте. Робіть свою роботу на рівні перших 20-30% співробітників. 
Звичайно, успішність в якості керівника в принципі ніяк не співвідноситься з успіхами на тій роботі, яку ви в даний момент виконуєте, так як вона не пов'язана з керівництвом людьми. Однак, це ви нікому і ніколи не доведіть. 
Якщо ви не вмієте виконувати на хорошому рівні вашу поточну роботу, то вас навряд чи поставлять керівником. 
Знову ж таки, я не сказав, що потрібно бути найкращим. Найкращий виконавець, як правило, і залишається найкращим виконавцем. А якщо його навіть ставлять керівником, то він рідко справляється з новою роботою. 
Тому, потрібно досить добре виконувати ту роботу, яку ви зараз виконуєте. Може бути не краще за всіх, але в першій третини співробітників. Це, звичайно, не так вже й складно, якщо ви аналізуєте свою роботу. Якщо не знаєте, як це робити, то рекомендую прочитати статтю «Як працювати 3 години замість 8». Більшість людей працює де-не як, тому за 1-2 роки можна без особливої напруги освоїти практично будь-яку професію, і ввійти в кращі 20%. 

П'яте. Цікавтеся посадою керівника і тим, що він робить. 
Не обов'язково, звичайно, це робити з перших днів своєї роботи. Перший рік роботи, особливо якщо вона абсолютно нова для вас, можна присвятити опануванню тільки своїх прямих обов'язків. 
Однак, коли ви більш-менш сталі з ними справлятися, то цікавтеся потроху роботою керівника. На основі яких показників оцінюється керівник? Які секрети є в його роботі і т.д.? 
Таким чином, ви трохи ознайомлення з новою роллю, і станете розуміти, що нічого особливо складного в ній немає, і перестанете відчувати страх перед цією роботою. 

Шосте. По можливості займайтеся основною діяльністю в організації. 
У будь-якій організації є основна діяльність і допоміжна. Для аудиторської фірми - бухгалтерський облік - це основа основ. А для будівельної фірми - це суто допоміжна діяльність. 
Відповідно, потреба організації в керівниках йде по основній діяльності, а за допоміжної діяльності може бути навіть і не бути керівників. Тому набагато простіше при тих же здібностях стати керівником, якщо ваша робота відповідає основній діяльності організації. 
І звичайно, головний керівник в 99% випадків стає людина, яка займається у своїй роботі тим же, чим займається і організація. 

Ось, власне, і всі поради щодо того, як домогтися вертикального росту. Цих рад більш ніж достатньо, щоб пройти перші одну-дві сходинки по вертикальній кар'єрі. А як же лідерські навички, вміння досягати видатних результатів і ще багато чого про те, що необхідно керівнику? Це все не те, щоб зайве, але не є необхідним на перших щаблях зростання. 
Чи можна домогтися просування, порушуючи ці правила? Звичайно, якщо у вас амбіції і здібності Наполеона чи Цезаря, то ви все одно проб'ється наверх. Однак, правила або технологія за інших рівних допоможуть вам або набагато простіше зробити свої перші кроки, або пробитися вище.


Кирранов Рашид.